سه‌شنبه 12 مهر 1401   00:15:34
1400/2/25 شنبه رونمایی از سامانه الکترونیکی مدیریت پسماند شرکت ملی نفت ایران
۱۲:۱۸۱۴۰۰/۲/۱۹
رونمایی از سامانه الکترونیکی مدیریت پسماند شرکت ملی نفت ایران

سامانه الکترونیکی مدیریت پسماند شرکت ملی نفت ایران به نشانی waste.nioc.ir رونمایی شد. 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی NIOC، با توجه به پایان پروژه پژوهشی طرح یکپارچه مدیریت پسماند در واحد محیط زیست مدیریت HSE شرکت ملی نفت سامانه الکترونیکی این طرح راه اندازی شد.

ثبت اطلاعات مدیریت پسماند در شرکت‌های تابعه و فرعی شرکت ملی نفت ایران بر اساس راهنما و دستورالعمل های این شرکت و وزارت نفت الزاما از طریق سامانه الکترونیکی مدیریت پسماند صورت می‌پذیرد. 

سامانه مدیریت پسماند به عنوان یکی از مهمترین خروجی‌های طرح یكپارچه مدیریت پسماند است که با توجه به نیاز مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران و با همكاری و حمایت‌های فنی و اجرایی مدیریت فاوا و از طریق مدیریت پژوهش و فناوری انجام شده است.

این سامانه به منظور ایجاد قابلیت کنترل و پایش مستمر پسماندهای تولیدی در صنعت نفت و بر اساس زنجیره ارزش شرکت ملی نفت ایران از همان ابتدای فرآیند تولید پسماند تا دفع نهایی در پایلوت های اکتشاف، حفاری، تولید و بهره‌برداری تا انتقال و ذخیره‌سازی عملیاتی شده و به عنوان یكی از ابزارهای مهم كنترل و پایش این حوزه در بخش‌های محیط زیست صنعت نفت محسوب می‌شود.

از اهداف ایجاد این سامانه می توان به ایجاد سیستم گزارش‌ دهی و گزارش‌گیری از فرایند مدیریت پسماند بر اساس ساختار سازمانی شرکت ملی نفت ایران، ایجاد یکپارچگی در تمامی فرایند های مدیریت پسماند و عناصر موظف در آن، ایجاد سیستم گزارش دهی و گزارش‌گیری از فرآیند مدیریت پسماند بر اساس نوع و خصوصیات پسماند، ایجاد فرایند ردیابی لحظه‌ای از وضعیت موجودی مدیریت پسماند و فرایندهای در حال اجرا برحسب آیتم‌های مختلف همانند نوع فعالیت، حوزه جغرافیایی، ساختار و...، امکان بررسی روند تولید و مدیریت پسماند بر اساس گزارش‌های مدیریتی، دارا بودن صفحه داشبورد وضعیت مدیریت پسماند برای مدیران و روسا، ارائه گزارش های متنوع آماری در رابطه با میزان تولید پسماند، امکان دسترسی آسان و تحلیل اطلاعات پسماند تولیدی در شرکت ها جهت اطلاع سطوح مدیران ارشد سازمان و انجام محاسبات ریاضی پسماند تولیدی و گزارش گیری از سامانه به‌صورت هوشمند اشاره کرد.

دسترسی به این سامانه از طریق سایت مدیریت ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافندغیرعامل به آدرس hse.nioc.ir نیز امكان‌پذیر است.

۲/۳۱۴۵۷
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
بيشتر