معرفي مجتمع ورزشی آموزشی محمودآباد

در روز جمعه بيست و هفتم فروردين سال 1339 زميني به مساحتي معادل 1650000متر مربع بمنظور خدمات رفاهي براي کارکنان شرکت نفت خريداري شد و در همان سال با ورود اولين اردوي فرزندان کارگران شرکت ملي نفت ايران رسماً آغاز بکار کرد. طي سالهاي 1341 تا 1343 با ساخت 100 دستگاه ويلاي سيماني در سه تيپ مجتمع نوپا گسترش يافت و بدين ترتيب کارکنان شرکت نفت در سال 1343 توانستند از ويلاها و رستورانها استفاده کنند. همزمان با پيدايش ويلاها 50 خط تلفن داخلي نيز افتتاح شد و ارتباط با تهران از طريق بيسيم شروع بکار کرد که هم اکنون مجتمع با 850 خط تلفن داخلي و 3 خط FX براي ارتباط مستقيم بکار خود ادامه مي دهد.از مرداد سال 1351 با خريد قطعه زميني در اطراف مجتمع آب آشاميدني گوارا با لوله کشي به طول 23 کيلومتر به اين مکان انتقال يافت.
با نقشه برداري جهت تأسيس برجها در سال 1345 روزهاي پرتلاشي پيش روي بود است اينکه کلنگ تأسيس برجها در سال 1345 زده شد و تا قبل از پيروزي انقلاب اسلامي %70 از عمليات ساخت مجتمع به پايان رسيده بود. پس از آن ساخت برجها چندين سال مسکوت ماند تا اينکه شرکت ملي ساختمان شهريور 1367 شروع بکار کرد و سه سال بعد کار ساخت برجها را با موفقيت به پايان رساند. اولين گروه ميهمانان برجها نيز در سال 1371 وارد مجتمع شدند.
در حال حاضر مجتمع شامل اماکن عمومی و اقامتی، در حال ارائه خدمات اقامتی و رفاهی به کارکنان وزارت نفت می باشد که جزئیات آن به قرار زیر می باشد:
فرآيندهاي جاري
1-    پذیرش برجها و ویلا: اين مجتمع با دارا بودن چهار برج و همین طور ویلاها در هر دوره مهمان پذیری در چهار فصل سال،برابر ضوابط، پذیرای کارکنان وزارت نفت از سرتاسر ایران می باشد
2-    رستورانها مجموعه رستورانها در سه شیفت و چایخانه ها و فست فود در دو شیفت کاری خدمات به میهمانان ارائه می کنند.
3-    واحد خشکشویی با دو ساختمان مجزا که یکی واقع در محوطه برج ها و دیگری در محوطه ویلا ها، علاوه بر ارائه خدمات خانه داری از قبیل شستشو و اتو کشی ملزومات شستنی واحد های اقامتی، کار شستشو و اتو کشی البسه میهمانان را بر عهده دارد.
4-    سالن های اجلاس: به منظور برگزاري سمينارهاي داخلي و بين المللي شركت ملي نفت و ارگانهاي لشگري و كشوري و همین طور شرکت های خصوصی، سالن های اجلاس و همایش مجتمع آمادگی ارائه خدمات را دارا مي باشند.
5-    واحد سمعی و بصری با راهبری سينماي بزرگ با ظرفیت 570 نفر و سینما کوچک با ظرفیت 334 نفرو همین طور سینمای روباز آبنمای برج (در طول روز پخش موزیک و در طول شب که شرایط جوی مناسب است پخش فیلم سینمایی) تقریبا هر شب با اكران جديدترين فيلمهاي روز و همین طور پخش جنگ های هنری با بهترين امكانات پخش فيلم (ديجيتال ) به میهمانان خدمات ارائه می کنند. علاوه بر سينما ها، از تلویزیون های داخل واحد های اقامتی تعداد پنج شبکه تلویزیونی داخلی و 45 شبکه سراسری و استانی پخش فیلم، برنامه ها، اطلاع رسانی و ..... انجام می گردد و همین طور یک ایستگاه رادیویی داخلی و پنج ایستگاه رادیویی سراسری و استانی در اماکن اقامتی و عمومی مجتمع قابل دریافت است. 
6-    جهت ارائه خدمات فرهنگی و هنری در سطح مجتمع واحد هایی همچون خانه فرهنگ جهت ایجاد فضای تفریحی و آموزشی (مسابقات هنری، غرفه های قرآنی، خطاطی، نقاشی، معرق، هویه کاری، سفالگری و ..... و واحد آسمان نما (نجوم) جهت رصد ماه و ستارگان و اجرای برنامه های آموزشی نجوم و واحد کتابخانه مجتمع با برخورداری بیش از 4000 جلد کتاب و با گنجایش 20 نفر و همین طور نمازخانه مجتمع با برگزاری نمازهای یومیه و برگزاری کلیه مراسم دینی از جمله ادعیه و زیارت ائمه اطهار و بزرگداشت مناسبت های مذهبی در محیطی سرشار از معنویت به فرهنگ سازی میان خانواده های صنعت نفت می پردازند.
7-    واحد فضای سبز و جنگل مجتمع با در بر داشتن مساحتی حدود 407000 متر مربع فضای سبز درجه یک و 395000 متر مربع فضای سبز درجه 2 و 3 و همین طور 92 هکتار عرصه جنگلی، کار نگهداری و بهسازی فضای سبز و جنگل را برعهده دارد. علاوه بر آن، این واحد جدای از غرفه فروش بذر گل و گیاه، مجهز به گلخانه مکانیزه در کنار گلخانه های دیگر است که علاوه بر تولید گل های آپارتمانی، توانایی تولید انواع نشاء های مورد نیاز جهت کاشت در محوطه های مجتمع را هم نیز دارا می باشد.
8-    مجتمع ورزشی آموزشی نفت محمودآباد دارای سالن ها و اماکن ورزشی گوناگونی جهت ارائه خدمات ورزشی به کارکنان صنعت نفت و همین طور المپیاد های ورزشی داخلی صنعت نفت و دیگر ارگانها میباشد. مجتمع اقدام به ساخت پاركهاي بازي، زمين اسكيت، شهر بازی، ترامپلي، تاب و سرسره جهت تأمين اوقات فراغت كودكان و نوجوانان کرده است.
9-    واحد ترابری مجتمع علاوه بر ارائه خدمات، جهت انجام ماموريت هاي داخلي و خارجي کارکنان و همین طور در اختیار قرار دادن ماشین آلات سبک و سنگین در اختیار برخی از واحد ها، کار ارائه خدمات به برخی از همایش ها، المپیاد ها و ...... را نیز برعهده دارد.
10-فعالیت های واحد ICT در راستای ارائه خدمات و محصولات مبتني بر  فن آوری اطلاعات و ارتباطات از جمله شبکه، تهیه،پشتیبانی و نگهداری از سیستم های کامپیوتری، توليد و ارائه نرم افزار های تخصصی واحدهای مجتمع، ارائه و بستر سازی جهت استفاده از نرم افزارهای اتوماسیون اداری و نرم افزارهای کاربردی هماهنگ با واحد های مرکزی شرکت ملی نفت، سرویس های گوناگون اینترنت برای میهمانان در نقاط مختلف مجتمع، سرویس های مبتنی بر IPTV ، تجهیز مجتمع به دستگاه های هوشمند حضور غیاب پرسنل، سامانه ي کنترل تردد، ایجاد غرفه کافی نت، ايجاد زیرساخت های مناسب در مجتمع با توجه به رشد و پیشرفت IT
11-مجتمع جهت رفاه و آسایش خانواده صنعت نفت هر ساله اقدام به برگزاری مزایده و انتخاب غرفه دار می نماید تا در زمان برگزاری دوره های اقامتی، امکانات و خدمات لازم در دسترس و به نحوه احسن ارائه گردد. غرفه های تجاری دایر در مجتمع عبارتند از:
 •      لوازم ورزشی
 •      نمایشگاه و فروشگاه نقاشی
 •      البسه و پوشاک
 •      اسباب بازی
 •      صنایع دستی
 •      کافی شاپ
 •      آرایشگاه
 •      سوپر مارکت
 •      عکاسی و فیلم برداری
 •      لوازم آرایشی و بهداشتی
 •      قایق رانی
 •      جت اسکی
 •      تاکسی سرویس
 •      کارواش
 •      دوچرخه و اسکیت
 •      فست فود
 •      آلاچیق و چایخانه ها
 
12-واحد آسانسور برای سهولت در تردد میهمانان در برج ها تعداد  دستگاه 15 آسانسور با ظریب اطمینان بالا و دارا بودن استاندارد ایران و همین طور استفاده از 34 دستگاه درب الکترونیکی و 15 دستگاه پرده هوا مستقر در اماکن اقامتی و عمومی ارائه خدمات با کیفیت به میهمانان را بر عهده دارند.
13-مجتمع جهت تامین اقلام و کالاهای مورد نیاز خود از دو انبار با ماهیت ها و کاربری های متفاوت بهره می برد تا در مواقع لزوم به بهترین و سریع ترین شکل خدمات دهی به میهمانان و واحد های دیگر مجتمع را انجام دهد
14-تدارکات مجتمع تامین کالاهای مورد نیاز واحد ها و انبار را بر عهده دارد.
15-واحد اداری مجتمع مسئولیت ارائه خدمات و رسیدگی به کلیه امور پرسنلی و اداری کارکنان رسمی، پیمانی، قرارداد معین و موقت را بر عهده دارد.
16-واحد کنترل اموال مجتمع مسئولیت پیگیری و دریافت اسناد مالی اموال و دریافت و بررسی حواله های صدور کالا از انبارها همچنین تهیه لیست اموال از رده خارج جهت مزایده، تعویض اجناس از رده خارج ، صورت برداری اموال در واحدها ، نظارت بر جابجایی تجهیزات در اماکن اقامتی و عمومی مجتمع را دارد.
17-واحد ارزشیابی اسناد و مدارک به منظور تعیین ضوابط مکاتبات و شماره گذاری نامه ها، تایید فرم های مصوب اداری، تعیین طول عمر و مدت زمان اسناد و مدارک ، تفکیک و دسته بندی اسناد دایمی، جاری و نیمه جاری مجتمع ، امحای اسناد و مدارک فعالیت می نماید.
18-واحد مدیریت کیفیت مجتمع مسئولیت کنترل کیفیت و ارائه راهکارها و شیوه های مناسب افزایش کیفیت خدمات، همچنین تدوین و بروز رسانی دستورالعمل ها و روش های اجرایی متناسب با عملکرد فرآیندها، تهیه گزارش عملکرد فرآیندها مطابق شاخص های تعریف شده، پیگیری و نظارت بر رفع عدم انطباق های بهداشتی رستورانها، تهیه و ارائه گزارش عملکرد فرآیندها بر حسب نظرسنجی میهمانان و تعیین جامعه آماری و جمع آوری آمارهای ماهیانه از واحدها و ارائه پیشنهادها و طرح های بهبود را برعهده دارد.
19-واحد مخابرات مجتمع وظیفه توسعه، بازسازی و ارتقاء زیرساختها و تجهیزات مخابراتی، افزایش ظرفیت کابلی، زیرساختهای جدید اینترنت، پوزهای الکترونیکی، همچنین نگهداری و پشتیبانی از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مخابراتی، راهبری سامانه های هوشمند مخابراتی و نصب و راه اندازی خطوط تلفن مجتمع را برعهده دارد.
20-واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) با توجه به حیطه کاری، مسئولیت مدیریت و برقراری قوانین و مقررات مرتبط باHSE را در سطح مجتمع بر عهده دارد.
21-نگهداشت مجتمع با بهره گیری از منابع انسانی و تجهیزات خود، مسئولیت نظافت، تعويض، جابجايي و تامين اقلام خانه داری واحد های اقامتي و عمومي مجتمع را بر عهده دارد.
22-نظارت فنی: این واحد شامل قسمت هایی همچون برق، مکانیک، تاسیسات، ساختمان، جوشکاری، لوله کشی، تهویه، و ..... را شامل می شود که کار نگهداری و راهبری تجهیزات فنی در سطح مجتمع را برعهده دارد.
23-انتظامات یا حراست مسئولیت کنترل، نظارت و ثبت ورود و خروج پرسنل، میهمانان، مراجعین، وسائط نقلیه، اموال و اجناس مجتمع را بر عهده دارد.
24-به طور خلاصه اموری که واحد مالی مجتمع به آنها می پردازد شامل ذیل می باشد:
ü     بررسي كليه اسناد مالي و تاييد و يا رد اسناد
ü     بررسي و كنترل اسناد خريد پيمانكاري
ü     پيگيري درخواست تامين اعتبار جهت اخذ بودجه
25-در بهداری مجتمع ویزیت توسط پزشک همه روزه و به صورت شبانه روزی و ارائه خدماتی همچون تزریقات، پانسمان،آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی، مامایی و همین طور مجهز بودن به ابزارهای پزشکی همچون الکترو شوکر، ساکشن، نوار قلب، تنفس مصنوعی، بینایی سنج و وجود اتاق دندانپزشکی با دو یونیت مجزا جهت ویزیت آقایان و بانوان و داروخانه به صورت شبانه روزی، را می توان ذکر کرد.


 ارتباط با ما:
 
نشانی : مازندران محمودآباد- کیلومتر 5 جاده نور- مجتمع ورزشی آموزشی نفت
کد پستی : 41997-46311
تلفن : 10-44745701-011